Vánoční flotila tramvají vyjede zítra naposled

I legendární mazací tramvaj se letos zahalila do slavnostního vánočního osvětlení a polepu. / Zdroj: Dopravní podnik Praha, Radoslav Vnenčák

PRAHA – Už jen necelé dva dny bude možné v ulicích Prahy potkat vánočně nazdobenou a osvětlenou flotilu tramvají, která místním i turistům zpříjemňovala svátky. Naposledy se s její větší částí budou moci lidé přijít rozloučit a vyfotit si ji zítra, tedy v sobotu 6. ledna, a to na Vítězné náměstí v Praze 6.

Slavnostně osvětlené tramvaje se na Vítězném náměstí shromáždí v 18:08 hodin v podvečer. Dopravní podnik zároveň zveřejnil zítřejší jízdní řád těchto sedmi tramvají. Kdo se tedy chce svézt, stále ještě má příležitost. Vánoční tramvaje letos jezdily v Praze od 2. prosince a jejich výzdobu tvořilo bezmála 60 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Fanoušci veřejné dopravy mezi nimi našli například takové skvosty, jako například dvě tramvaje Tatra T3 nebo historickou dvounápravovou tramvaj Ringhoffer s vlečným vozem 1419. Ozdobena byla i ikonická Mazačka, dále dva autobusy SOR NB 12 nebo kloubový SOR NB 18. Také lanovka na Petřín se o letošních svátcích zahalila do slavnostního hávu, stejně jako Muzeum MHD ve Střešovicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.