Od soboty pomáhá s hašením pět velkokapacitních cisteren z Kladna, Mělníka, Mladé Boleslavi, Nymburka a Říčan. Do Českého Švýcarska odjel také dopravní automobil s přívěsem a čtyřkolkou, která hasičům usnadňuje pohyb v nepřístupných lesních oblastech.
Středočeský odřad tvoří celkem 25 hasičů včetně specialistů skupiny LESAR, kteří se zaměřují na hašení lesních požárů. Jejich úkolem je nejen samotný boj s ohněm, ale také doprava vody, monitoring terénu a ochrana okolních porostů před dalším šířením požáru.
Oheň se rychle rozšířil
Požár zasáhl oblast mezi Rynarticemi a Dolní Chřibskou v Národním parku České Švýcarsko. Kvůli suchu a silnému větru se oheň rychle rozšířil na rozsáhlé území.
Na místě zasahují desítky hasičských jednotek a do akce se zapojily také vrtulníky pro letecké hašení. „Hasební zásah aktuálně stále probíhá, zapojeno je několik desítek hasičských jednotek, povolány byly také vrtulníky pro letecké hašení,“ uvedl mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.
S hasiči spolupracují také pracovníci národního parku, kteří pomáhají s orientací v náročném terénu a dalšími podpůrnými činnostmi.

