Protáhněte svaly! Na Hanáckém náměstí vyroste workoutové hřiště

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Stávající dětské hřiště a hřiště na pétanque na Hanáckém náměstí doplní nový sportovní prostor, a sice workoutové hřiště. „Workoutové hřiště rozvíjí silové dovednosti a obratnost. Lidé na něm mohou posilovat, protáhnout se či provozovat strečink, a tím formovat svou postavu a zvyšovat fyzickou kondici,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Místo na posilování vznikne na volné zelené ploše naproti stávajícímu dětskému hřišti na jižním okraji náměstí. „Tvořit ho bude například šplhací tyč, sestava tří bradel, vysoké hrazdy s měnitelnou výškou, vodorovný i svislý žebřík, zádový žebřík, kruhy a šikmá i rovná posilovací lavice. Dopadová plocha bude z lité pryže, přístupová pak ze zámkové dlažby. Přístup bude navazovat na stávající zpevněnou plochu náměstí,“ vyjmenoval vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Nezapomene se ani na lavičky, odpadkový koš a stojany na kola.

Rada města již vybrala zhotovitele hřiště, kterým je společnost Evropská Training s.r.o. z Tovačova na Přerovsku. Rozpočet je stanoven na téměř půl milionu korun, přičemž hřiště by mělo být dokončeno nejpozději 30. srpna letošního roku.