Jihlavská chirurgie má nový pokoj pro imobilní pacienty

Na vybavení pokoje vybrala vloni nemocnice přes sto tisíc korun. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Další z řady Vánočních pokojů pořídila letos jihlavská nemocnice díky finanční pomoci dárců. Tentokrát ho využijí pacienti se sníženou pohyblivostí na oddělení chirurgie.

Nejčastějšími klienty chirurgického oddělení jsou pacienti s chronickými defekty a ranami, které mnohdy končí amputacemi. „Pečujeme o imobilní pacienty, kteří se potýkají se sníženou soběstačností v důsledku základního onemocnění, u kterých hrozí riziko vzniku dekubitů nebo velmi často již s dekubity přicházejí,“ říká staniční sestra chirurgického oddělení Šárka Hinková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na zatím poslední Vánoční pokoj se vloni podařilo vybrat 113 tisíc korun. Nemocnice za ně zakoupila hlavně vybavení a pomůcky určené pacientům, jako invalidní vozíky, sprchovací lehátko, antidekubitní matrace, ale také spousty druhů polohovacích pomůcek. Nové vybavení ocení i zdravotníci při poskytování každodenní ošetřovatelské péče.

„Moc děkujeme všem, kteří přispěli na jubilejní desátý Vánoční pokoj. Ten v pořadí jedenáctý zveřejníme přesně měsíc před Štědrým dnem, tedy 24. listopadu. Opět se bude jednat o vybavení nebo opravu pokoje, za který pacienti neplatí,“ dodává mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Foto: Nemocnice Jihlava