Matka po zaparkování před domem vystoupila z automobilu, aby otevřela dveře, kde sedělo její dítě v autosedačce. V tu chvíli se však vozidlo samovolně uzamklo i s dítětem uvnitř.
Při příjezdu hlídky bylo rok a půl staré dítě ve vozidle značně rozrušené, silně plakalo a bylo zpocené. Vzhledem k tomu, že venkovní teplota ve stínu dosahovala 31,5 °C a vozidlo stálo na přímém slunci, vznikla důvodná obava o jeho zdraví a život.
Se souhlasem majitelky proto policisté přistoupili k násilnému otevření vozidla. Jeden z policistů pomocí úderného hrotu rozbil boční okno a následně za využití teleskopického obušku vytvořil dostatečný prostor pro otevření dveří zevnitř. Jeho kolegyně poté vozidlo odemkla a maminka si dítě převzala.
Na místo dorazila také posádka zdravotníků, která dítě vyšetřila a zkontrolovala jeho zdravotní stav.
V souvislosti s návratem vysokých teplot policisté znovu kladou na srdce veřejnosti, aby nikdy nenechali ve vozidlech děti, seniory ani zvířata, a to ani na krátkou dobu. Teplota uvnitř zaparkovaného automobilu může během několika minut vystoupat na životu nebezpečné hodnoty. „Pamatujte také na to, že některá vozidla se mohou samovolně uzamknout. Klíče proto mějte vždy u sebe a nenechávejte je uvnitř vozu,” zdůraznila policejní mluvčí Petra Hrůzová.


