Jednačtyřicetiletá žena z Českokrumlovska, jako matka a zákonná zástupkyně, více než čtyři roky nezajišťovala svému dítěti povinnou školní docházku. „Školou povinný chlapec tak v období od září 2021 do ledna letošního roku ve škole zameškal nejméně 1 914 hodin. Obviněná ve svém protiprávním jednání pokračovala přesto, že byla ze strany školy i orgánu sociálně-právní ochrany dětí na porušování svých povinností opakovaně upozorňována,“ uvedl českokrumlovský policejní mluvčí Miroslav Šupík.
Českokrumlovští kriminalisté ji obvinili ze spáchání trestního činu ohrožování výchovy dítěte a v případu zahájili trestní stíhání. „Ženě nyní v případě uznání viny hrozí u soudu trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do pěti let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ uzavřel mluvčí.